Dışkı muayeneleri

Bize Hemen Ulaşın Tel: 0533 028 06 26

Dışkı Muayeneleri

Dışkı muayeneleri, dostlarınızın dışkılarının fiziksel ve kimyasal, gerektiğinde mikrobiyolojik olarak incelenmesi işlemidir.

Dışkı muayenesinin amacı; bu üç incelemeyle dostlarınızın sağlığı ve performansı hakkında bilgi sahibi olmaktır. Dışkı muayenesinde ilk önce fiziksel olarak inceleme yapılır. Yapılan fiziksel incelemenin ardından, gerekliyse kimyasal olarak incelenir. Farklı durumlar söz konusu ise bir de mikrobiyolojik olarak incelenir.

Dışkı muayenesi, beslenme problemlerinin haricinde gastro-intestinal sistem ve bu sisteme bağlı organlarda oluşabilecek olası problemlerin teşhisi konusunda yardımcı olmaktadır.

Asıl önemli olan dışkı muayenesinde bağırsak parazitlerinin var olup olmadığının tespitidir. Çünkü bağırsak parazitleri; köpek ve kedilerin gelişimlerini kusma, ishal, iştah değişimleriyle olumsuz etkiledikleri gibi vücut dirençlerini düşürerek yani bağışıklık sistemini bozarak pek çok hastalığa yakalanmalarını kolaylaştırır. Köpek ve kediler arasında hastalık bulaşma çok hızlı ve yaygındır. Parazitler ile dostunuzun bağırsaklarını etkileyen hastalıklar, dışkı muayenesi ile anlaşılır.

Tüm bu testler, hastalığı belirleme ve tedaviyi değerlendirmede hayati önem taşımanın yanı sıra, özellikle orta yaşı aşkın hayvanlarda yılda bir kez yapıldığında, yanlış giden bir şeyler olup olmadığını, varsa nelerin yanlış gittiğini anlamaya yardım eder.

Açık Sohbet
1
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Hemen Arayın